Το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα enduro συνεχίζεται με διπλό αγώνα στην Βαλτική, Εσθονία (21-22/7) και Λετονία (28-29/7) και οι συμμετοχές φτάνουν τις 149 σε όλες τις κατηγορίες, συμμετέχοντες από 17 χώρες.

Ο αγώνας στην Εσθονία περιλαμβάνει δυο ημέρες αγώνα, 3 γύρους των 60 χλμ κάθε ημέρα με τρεις ειδικές σε κάθε γύρο.

Δείτε παρακάτω τις συμμετοχές του αγώνα στην Εσθονία.

Δείτε περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα του Ευρωπαικού πρωταθλήματος και στην ιστοσελίδα τουοργανωτή.

Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΩΡΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ
class – Junior E1 (BIKE: 100cc-125cc/2T 175cc-250cc/4T RIDER:under 23 years)
1 CERUTTI JAKOPO italy FMI TM 250 4T
2 ROWLAND JACK british ACU HUSQ. 250 4T
3 NOGUEIRA HENRIQUE portuguese FMP HONDA 2504T
4 GUSTAVSSON EMIL sweden SVEMO KTM 250 4T
5 FALK HAMPUS sweden SVEMO HONDA 2504T
6 BORAK MAREK czech ACCR KTM 125 2T
7 SERVAJEAN SWAN france FFM YAM. 250 4T
8 HURRI KIMMO finland SML KTM 250 4T
9 BARD KEVIN france FFM HONDA 2504T
10 JOHNSON ROBERT british ACU HUSQ. 250 4T
11 DOLEJS MAREK czech ACCR YAM. 250 4T
12 DAHLEN ALEXANDER sweden SVEMO HONDA 2504T
13 KRAUSE TILMAN germany DMSB KTM 250 4T
14 WALLTERSSON CHRISTOFFER sweden SVEMO HONDA 2504T
15 LINDHOLM ROBERT sweden SVEMO KTM 250 4T
16 DOLFING LUCAS holland KNMV TM 250 4T
17 MIETTINEN MIKAEL finland SML KTM 250 4T
18 HELMICH ONDREJ czech ACCR HUS. 125 2T
19 LARSSON MARTIN sweden SVEMO HUS. 125 2T
class – Junior Under 20 (BIKE: 100cc-125cc/2T RIDER:under 20 years)
60 CRIPPA RICCARDO italy FMI YAM. 125 2T
61 NELSON OLIVER sweden SVEMO KTM 125 2T
62 MARKVART PATRIK czech ACCR KTM 125 2T
63 KUJANPÄÄ ANTTI finland SML HUSQ. 125 2T
64 BRACIK RAFAL poland PZM KTM 125 2T
65 REICHSTEIN LUKAS germany DMSB HUS. 125 2T
66 ROSINA LUKAŠ slovakia SMF KTM 125 2T
67 POSTREDNY JAROSLAV slovakia SMF KTM 125 2T
68 HRONEŠ JAKUB czech ACCR GAS-GAS 125 2T
69 APOLLE TIM germany DMSB HUS. 125 2T
70 JUKOLA ALEKSI finland SML KTM 125 2T
71 OLENIUS HENRY finland SML TM 125 2T
72 BERGMAN DICK finland SML KTM 125 2T
73 LATOSTENMAA JOONA finland SML HUS. 125 2T
74 KAIVOLAINEN JONI finland SML KTM 125 2T
75 JOHANSSON TIM sweden SVEMO HUS. 125 2T
76 GUSTAFSSON ALEXANDER sweden SVEMO TM 125 2T
77 RAMSTRÖM JOHN sweden SVEMO HUS. 125 2T
78 OJANPERÄ MATTIAS sweden SVEMO HUS. 125 2T
79 BRECKA MAREK slovakia SMF KTM 125 2T
80 BUCHTA MARTIN slovakia SMF KTM 125 2T
81 FOURNIER SYLVAN france FFM KTM 125 2T
82 TRAININI NICOLAS italy FMI KTM 125 2T
class – Junior E2/E3 (BIKE: 175cc-500cc/2T 290cc-650cc/4T RIDER:under 23 years)
101 MARTINI GIANLUCA italy FMI BETA 450 4T
102 HOSTINSKY THOMAS slovakia SMF HUS. 250 2T
103 LEOK MARTIN estonia EMF
104 SZIMKOWSKI PAWEL poland PZM HUS. 250 2T
105 ŠEFR JAKUB czech ACCR KTM 250 2T
106 SUNDIN MARTIN sweden SVEMO HUS. 450 4T
107 ZECCHIN JONATHAN italy FMI KTM 300 2T
108 GAGNOUD GUILLAUME france FFM YAM. 250 2T
109 ENGEL MILAN czech ACCR KTM 350 4T
110 EMMRICH NICK germany DMSB KTM 300 2T
111 LISKA ONDREJ czech ACCR BETA 450 4T
112 WEIDEMANN ARNE germany DMSB KTM 250 2T
113 NYBERG ROBERT sweden SVEMO HUS. 250 2T
114 SJÖSTRÖM TOMMI sweden SVEMO KTM 300 2T
115 HÄLL VICTOR sweden SVEMO KTM 350 4T
116 KNUTSON SANDER sweden SVEMO KTM 250 2T
117 VAHLIN ADAM sweden SVEMO HUS. 300 2T
118 SJÖÖ CARL sweden SVEMO HONDA 300 4T
119 WISS CHRISTOPHER sweden SVEMO KTM 250 2T
120 JOHANSSON EMIL sweden SVEMO BETA 350 4T
121 HILLGREN JENS sweden SVEMO BETA 450 4T
122 BELLUŠ BRANISLAV slovakia SMF HUS. 250 2T
123 SALBRECHTER FLORIAN austria ÖAMTC HUS.
124 ADNESSO AURELIEN france FFM SUZ. 450 4T
125 BÖRNER MARKUS germany DMSB KTM 250 2T
class – Senior E1 (BIKE: 100cc-125cc/2T 175cc-250cc/4T RIDER: 24-39 years)
201 SZUSTER MICHAL poland PZM TM 250 4t
202 PAOLI ALESSIO italy FMI SUZ.250 4T
203 OLIVEIRA LUIS MIGUEL portuguese FMP YAM. 125 2T
204 BEIER ANDREAS germany DMSB KTM 250 4T
205 HÜBNER EDWARD germany DMSB YAM.
206 NIKANDER RONI finland SML KTM 250 4T
207 NORDH ANTON sweden SVEMO YAM. 250 4T
208 SCHRÖTER DENNIS germany DMSB HUSQ.
209 CARGNEL MATTIA italy FMI HONDA 250 4T
210 TEN VELDE ISMO holland KNMV KTM 250 4T
211 ANDERSSON EMIL sweden SVEMO KTM 250 4T
212 TEUCHER MARCEL germany DMSB KTM 250 4T
213 ENGELMANN ANDRE germany DMSB KTM 250 4T
214 CIPKA TOMAŠ slovakia SMF KTM 250 4T
215 OTTE CHRISTIAN austria ÖAMTC HONDA 250 4T
216 MARKER SVEN germany DMSB HONDA 250 4T
217 GUNDERSEN KJETIL norway NMF HONDA 250 4T
class – Senior E2 (BIKE: 175cc-250cc/2T 290cc-450cc/4T RIDER:24-39 years)
301 CREMER CEDRIC belgium FMB KTM 350 4T
302 NICOLETTI DIEGO italy FMI BETA 450 4T
303 NEUBERT MARCO germany DMSB KTM 450 4T
304 WASSINK MARK holland KNMV KTM 350 4T
305 GERINI MAURIZIO italy FMI BETA 450 4T
306 GUSTAFFSON CHRISTOFFER swedwn SVEMO HONDA 450 4T
307 NIJKAMP ROBIN holland KNMV KTM 450 4T
308 THOMS RONNY germany DMSB KTM 450 4T
309 BURMAN TOBIAS swedwn SVEMO KTM 350 4T
310 SÖDERSTRÖM KJELL finland SML KTM 350 4T
311 ÜPRAUS EGON estonia EMF KTM
312 VINTERS JANIS latvia LaMSF KTM 4T
313 FRYEDRYCH ROBERT poland PZM KTM 350 4T
314 OVCINNIKOVS VITALIJS latvia LaMSF YAM. 2T
315 ERMANIS LAURIS latvia LaMSF HUSQ. 450 4T
316 GAMBA LORENZO italy FMI
317 EVARSONS KRISTIANS latvia LaMSF KTM
318 JUD DANIEL germany DMSB HUS. 450 4T
319 MATHURIN DAVID-LUDOVIC france FFM HUS. 450 4T
320 SAHIN FIRAT turk TMF GAS GAS 2502T
class – Senior E3 (BIKE: 290cc-500cc/2T 475cc-650cc/4T RIDER:24-39 years)
401 MICHELUZ MAURIZIO italy FMI HONDA 490 4T
402 ZECCHIN MATTEO italy FMI KTM 300 2T
403 KARLSSON JONAS sweden SVEMO KTM 300 2T
404 HORAK JAKUB czech ACCR HUS.300
405 KALLAST TÕNU estonia EMF GAS GAS 300 2T
406 LEOK AIGAR estonia EMF TM 300 2T
407 FREUND OTTO germany DMSB KTM 300 2T
408 LESSING CHRISTOPH germany DMSB KTM 300 2T
409 EBENER FLORIAN germany DMSB KTM 300 2T
410 TRIISA TOOMAS estonia EMF HONDA
411 WICKSELL JOAKIM sweden SVEMO KTM 300 2T
412 ŠEVELA MIROSLAV slovakia SMF TM 300 2T
413 UHLE RENE germany DMSB KTM 300 2T
414 KLAVINS SANDRIS latvia LaMSF HUSQ. 477 4T
class – VETERAN (BIKE: capacity free RIDER:over 40 years)
501 MÜLLER WERNER austria ÖAMTC KTM 510 4t
502 GOTTVALD ZDENEK czech ACCR TM
503 HESS PATRICK germany DMSB BMW 450
504 DAVIDS ERIK holland KNMV BETA 500 4T
505 VINTERS EINARS latvia LaMSF KTM 4T
506 HECKEL AXEL germany DMSB KTM 350 4T
507 WIBERG MIKAEL sweden SVEMO HONDA 280 4T
508 NIKOPENSIUS TOIVO estonia EMF YAM. 250 4T
509 HANC MIROSLAV czech ACCR HUS. 450 4T
510 FROSTAD GJERMUND norway NMF SUZ.450 4T
511 NOVAK JAN czech ACCR KTM 350 4T
512 NYBERG LARS sweden SVEMO SHERCO 300 4T
513 JARKKOLA TOMMI finland SML KTM 450 4T
514 KLEIN AXEL germany DMSB KTM 350 4T
515 BOSSDORF JENS germany DMSB KTM 450 4T
516 PROOS ALMAR estonia EMF HUS. 450 4T
517 VAHUR AGU estonia EMF KTM
518 MOULIJN LEONARD holland KNMV KTM 200 2T
519 KARPPINEN REIJO finland SML KTM 350 4T
520 VESTERINEN JANNE finland SML KAW. 250 4T
521 KARIKUUSI JAAKKO finland SML YAM. 125 2T
522 ZOŠTAUTAS DANIELIUS lietuva LMSF KTM 450 4T
523 ZATKO JAN slovakia SMF KTM 300 2T
524 CIPKA DUŠAN slovakia SMF KTM 450 4T
class – WOMEN (BIKE: capacity free RIDER:women)
601 GAHEROVA ZUZANA slovakia SMF YAM. 250 4T
602 NYQVIST MARITA finland SML YAM. 125 2T
603 HÄLL ELLINOR sweden SVEMO KTM 125 2T
604 MITKIEWICH CAMILLA sweden SVEMO KTM 350 4T
605 VESTERINEN ESMERALDA finland SML KTM 125 2T
606 LYSEN SANDRA sweden SVEMO KTM 200 2T
607 BERGMAN SANNA sweden SVEMO KTM 200 2T