ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 1ου ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ “SCRAMBLE” ΠΟΜ – ΟΜΕ

A1
Α/Α No ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
1 102 ΚΟΡΚΑΣ ΒΛΑΣΗΣ YAMAHA DENICOL-MOTOR CENTER ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ-MOTOTOOFAST
2 104 ΤΖΑΧΡΙΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΤΜ MOTO CENTER ΠΑΤΡΑΣ ΕΛΛΑΣΤΙΚΑ-ΔΙΤΡΟΧΟ ΠΑΤΡΑΣ-HELL IN STORE 021ΣΑΡΕΛΑΣ
3 121 ΚΟΥΚΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΜ ΚΑΚΟΥΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
4 132 ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΤΜ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ TEAM-ΦΡΑΓΚΟΣ ΕΛΛΑΣΤΙΚΑ-SHELL ΔΟΥΚΑΣ
5 164 ΖΕΡΒΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ KAWASAKI ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ SHOPS-www.krd.gr-FUCHS-SILCOLENE-CROSSACTION
6 190 ΠΕΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΤΜ HELL IN STORE 009-MAKENCO
7 192 ΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ GAS-GAS ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟ ΣΟΛΔΑΤΟΣ-MOTOR CENTER ΠΑΤΡΑΣ-AXION BIKE-SERVICE ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
A2
Α/Α No ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
1 201 ΚΑΡΑΝΑΣΗΣ ΑΛΕΚΟΣ YAMAHA ΑΟΛΑΠ-ΜΟΤΟ ΚΟΝΤΟΒΟΥΙΣΙΟΣ-FOUX COLORI-ΚΑΦΕ ΧΑΡΜΑΝΙ
2 210 ΜΑΝΕΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΤΜ ΛΗΞΟΥΡΙΩΤΑΤΟΣ SERVICE-AGIP-GYMSPORT-ΛΕΜΑΘ
3 228 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΤΜ DRIFT MOTOSHOP
4 236 ΠΑΓΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ HONDA STERGIOPOYLOS MOTO CENTER
5 263 ΚΟΥΡΜΠΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ YAMAHA ΚΑΚΟΥΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ Κ’ ΣΙΑ Ο.Ε.
6 268 ΔΙΠΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ YAMAHA MOTO ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ
7 272 ΚΟΛΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΤΜ ΝΙΝΙΟΣ ΑΥΓΕΡΗΣ-PRO RACER
8 277 ΧΑΛΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΤΜ TEAM EXTREME-ΔΙΤΡΟΧΟ ΠΑΤΡΑΣ
9 288 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΤΜ HELL IN STORE 009-OIL EMPORIUM
B3
Α/Α No ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
1 301 ΠΑΜΠΟΥΚΙΑΝ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΤΜ 250 HELL IN STORE 018-IGOL-XC-TING-DUNLOP
2 303 ΡΟΖΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ YAMAHA ΓΙΑΜΑΣ-ΚΑΡΑΤΖΑΣ-SCOTT-FMF MAXIMA
3 305 ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ ΑΚΗΣ HONDA SOFIKITIS MOTO-ΛΕ.ΜΟ.ΕΡ.-ΣΠΙΤΙΚΟ CATERING
4 324 ΣΙΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ YAMAHA EXTRA PRODUCTS ΤΑΣΟΥΛΗΣ- ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ DENICOL- HEDO
5 331 ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ HUSGVARNA STERGIOPOYLOS MOTO CENTER
6 332 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ SUZUKI STERGIOPOYLOS MOTO CENTER
7 333 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ HUSGVARNA ITAL MOTO-ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ TEAM
8 338 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝ HONDA MOTO ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ
9 341 ΤΣΟΡΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ YAMAHA OME-ΛΕΜΟΤΟ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ-BIKE THERAPY-WISECO
10 351 ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ HONDA MOTO ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ-ΚΑΦΕ ΖΟΡΜΠΑΣ
11 355 ΜΠΟΥΣΔΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ YAMAHA Α.Ο.Λ.Α.Π-MOTO ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ-FUCHS OIL-
12 364 ΚΑΖΑΜΗΣ ΤΙΜΟΣ ΚΤΜ HELL IN STORE 018-CETSE MOTO-MSR-HGC-TSX-COLORI
13 370 ΚΟΛΕΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ HONDA SILCOLENE-ICX-HONDA ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ-WHELL CITY
14 372 ΑΥΓΕΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΤΜ ΝΙΝΙΟΣ ΑΥΓΕΡΗΣ-PRO RACER-ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ-VGR TEAM
15 375 ΒΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΤΜ HELL IN STORE 018-CETSE MOTO-MSR-HGC-TSX-COLORI
16 392 ΚΟΝΤΟΛΕΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ YAMAHA Α.Ο.Λ.Α.Π.-ΜΟΤΟΔΙΚΤΥΟ-ΔΙΚΥΚΛΟ-ΑΧΟ-ERG-ΠΕΥΚΑ
B4
Α/Α No ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
1 406 ΛΙΒΑΝΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ HONDA ΛΙΒΑΝΑΣ MOTORSPORT-ΝΙΝΙΟΣ ΑΥΓΕΡΗΣ-PRO RACER-MIG ΓΑΒΑΛΑΣ
2 407 ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ SUZUKI SUZUKI ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ -SILCOLINE-WWW.KRD.GR
3 412 ΖΟΡΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ HONDA MOTO TERZAKIS-SOFIKITIS MOTO-ΛΕ.ΜΟ.ΕΡ.
4 421 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΚΤΜ MOTOLAND-PATRAS
5 422 ΖΗΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ HONDA ΕΛΛΑΣΤΙΚΑ ΜΠΟΥΤΗΣ
6 430 ΨΩΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΤΜ ΜΕΝΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ-HELLINSTORE 011
7 434 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ HONDA PERFORMANCE BIKES-AMSOIL
8 441 ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ SUZUKI
9 444 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΗΣ ΚΤΜ HELEN-ΖΗΝΑ
10 450 ΤΟΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΤΜ ΤΟΜΑΡΑΣ SERVICE
11 456 ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ HONDA PALEMOT-SHELL ΜΑΡΑΓΚΟΣ-MOTOR CENTER ΠΑΤΡΑΣ
12 472 ΝΙΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΤΜ ΝΙΝΙΟΣ ΑΥΓΕΡΗΣ-PRO RACER-ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ-VGR TEAM
13 473 ΠΕΤΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΤΜ
14 486 ΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ HONDA MOTO CENTER ΠΑΤΡΑΣ ΕΛΛΑΣΤΙΚΑ-ΔΙΤΡΟΧΟ
15 488 ΚΟΥΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ YAMAHA ΜΟΤΟ ΔΥΝΑΜΙΚΗ-ΚΑ ΜΟΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΟΤ.Κ’ΑΞΕΣΟΥΑΡ-PIRELLI-XTRA PRODUCTS
16 491 ΤΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ HONDA ΤΖΑΜΠΑ MOTOR-ΔΙΤΡΟΧΟ MOTOR CENTER ΠΑΤΡΑΣ
B5
Α/Α No ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ
1 512 ΤΕΝΕΣΕΤΖΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ YAMAHA ΚΑΚΟΥΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ-ΠΑΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2 514 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ SUZUKI EXTRA PRODUCTS ΤΑΣΟΥΛΗΣ- ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ DENICOL- HEDO
3 533 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡ HUSGVARNA ITAL MOTO-ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ TEAM
4 569 ΔΑΝΑΣΚΟΣ ΗΛΙΑΣ ΚΤΜ TEAM ΚΟΡΑΚΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗ
5 570 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ YAMAHA TEAM-EXTREME-ΔΙΤΡΟΧΟ ΠΑΤΡΑΣ
6 571 ΠΟΥΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΚΤΜ STERGIOPOYLOS MOTO CENTER
7 581 ΠΡΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗ ΚΤΜ TEAM ΚΟΡΑΚΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗ
8 582 ΤΣΑΓΚΛΑΣ ΝΙΚΟΣ SUZUKI ΜΟΤΟ ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΗΣΙΟΣ-ΣΙΓΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

Α.O.Λ.Α.Π.
1ος ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ SCRAMBLE ΠΟΜ 2008

Η Α.Ο.Λ.Α.Π. διοργανώνει την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου στην περιοχή Ζαχάρως (λίμνη Καϊάφα) το 1ο αγώνα που προσμετρά στο Πανελλήνιο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE 2008. Η διεξαγωγή των αγώνων θα γίνει σύμφωνα με τον ΕΑΚΜ, τον ΔΑΚΜ, τους κανονισμούς του Γενικού κανονισμού Scramble της ΕΠΑΜ και των εγκυκλίων της και τον παρόντα Ειδικό κανονισμό.

ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠ.Α.Μ
ΑΛΥΤΑΡΧΗΣ: Βεργόπουλος Γιώργος
ΒΟΗΘΟΣ ΑΛΥΤΑΡΧΗ: Καραγιάννης Γιάννης
ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Ντουντούμη Ρούλα, Μπακάλη Βάσω, Μητσοπούλου Διονυσία
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΟΡΟΣ: Κουφός Γιάννης
ΕΦΟΡΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΙΝFOMEGA Ο.Ε.
ΕΦΟΡΟΣ ΚΡΙΤΩΝ: Ιατρόπουλος Αντώνης
ΙΑΤΡΟΣ: Καραγιώργος Θανάσης

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Στον αγώνα μπορεί να δηλώσει συμμετοχή κάθε φυσικό η νομικό πρόσωπο. Πρέπει να είναι κάτοχος έγκυρης αγωνιστικής αδείας έτους 2008 της ΕΠΑΜ/ΠΟΜ η της ΟΜΕ.

Όσοι δηλώσουν εκπρόθεσμα θα επιβαρυνθούν με το παράβολο της εκπρόθεσμης συμμετοχής που ανέρχεται στο ποσό των 25 ευρώ.

Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται μέχρι την Τρίτη 12 Φεβρουαρίου στα γραφεία του συλλόγου στο τηλέφωνο ΦΑΞ:
Tηλ./Fax: 2621022165 ώρες 10:00 – 13:30 & 18:30 – 22:00 κιν. 6995092362
Tηλ./Fax: 2621034709 ώρες 09:30 – 14:00 Κος Τουμπέκης Γ. κιν. 6972084334
Tηλ./Fax: 2622021277 ώρες 09:30 – 14:00 Κα Μητσοπούλου Δ. κιν. 6937114349
Τηλ./Fax: 2625032907 ώρες 09:30 – 14:00 Κος Σπυρόπουλος Σ. κιν. 6972876575

Το παράβολο συμμετοχής ορίζεται στα 55 ευρώ.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Οι κατηγορίες που συμμετέχουν είναι:
– A1 (μέχρι 200 κ.ε δίχρονα)
– A2 (δίχρονες πάνω από 200 κ.ε)
– B3 (τετράχρονες έως 350 κ.ε
– B4 (τετράχρονες από 350 κ.ε και άνω)
– B5 (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕ ΕΓΚΥΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΤΟ 2007 ή 2008)

ΦΟΝΤΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ
Τα φόντα είναι ελεύθερα.
Τα # είναι τριψήφια. Ο πρώτος αριθμός δηλώνει την κατηγορία ( Α1 1..,Α2 2.. κ.ο.κ)
Τα νούμερα θα δοθούν βάσει της κατάταξης του Πρωταθλήματος SCRAMBLE 2007. Όσοι δεν βαθμολογήθηκαν θα τους δοθεί # από την γραμματεία με την δήλωση συμμετοχής.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ
Η ώρα εκκίνησης είναι 11:00.
Η διάρκεια είναι 1 ½ ώρα συν 1 γύρο.
Για να θεωρηθεί ότι ο αναβάτης τερμάτισε θα πρέπει να έχει καλύψει τα ? του συνολικού αριθμού των γύρων του πρώτου και να περάσει την γραμμή του τερματισμού μέσα σε 5 λεπτά από την ώρα που τερμάτισε ο 1ος.

ΠΙΣΤΑ
Το μήκος της διαδρομής είναι 5 χιλ. περίπου.

ΑΠΟΝΟΜΗ
Η απονομή θα γίνει στο χώρο της γραμματείας με την λήξη του αγώνα.

Στους νικητές των αγώνων ανά κατηγορία θα απονεμηθούν τα εξής βραβεία:
Στον 1Ο Κύπελλο
Στον 2ο Κύπελλο
Στον 3ο Κύπελλο
Στον 4ο,5ο και 6ο μετάλλιο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν αμέσως μετά την λήξη του αγώνα.
Τυχόν ενστάσεις επί των αποτελεσμάτων πρέπει να γίνει 30΄ μετά την ανάρτηση τους.