ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 4ου ΓΥΡΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ MOTOCROSS

ΠΑΤΡΑ – ΠΕΤΡΟΧΩΡΙ / 13-14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

MX2
Α/Α     Νο     ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ     ΜΑΡΚΑ     ΠΟΛΗ     ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
1     1     ΚΟΥΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     YAMAHA     ΜΕΣΣΗΝΙΑ     ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ – ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ – SILKOLINE – ΠΑΡΑΡΑΣ PIRELLI
2     6     ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     KTM     ΑΙΓΙΟ     ΚΤΜ HELLAS – SHELL ADVANCE – ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΑΜ
3     10     ΚΟΥΚΛΙΝΙΩΤΗΣ ΝΤΙΝΟΣ     ΗΟΝDΑ     ΠΑΤΡΑ
4     12     ΑΥΓΕΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     ΚΤΜ 125 cc     ΑΘΗΝΑ
5     14     ΜΕΣΣΙΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΚΤΜ     ΑΙΓΙΟ     ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΦΟΙ ΦΡΑΓΓΟΥ-ΜΟΤΟ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΕΣΣΙΝΗΣ ΕΠΙΓΡΑΦΕΣ
6     50     ΝΙΚΟΛΕΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ     ΚΑWASAKI     ΚΥΠΡΟΣ     ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
7     55     ΛΕΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΑΘΗΝΑ
8     61     ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ     ΚΤΜ     ΠΕΥΚΗ     ΚΤΜ HELLAS – SHELL ADVANCE – KRD – 3P RACING – SUNLINE – WHEEL CITY
9     64     ΖΕΡΒΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ     ΗΟΝDΑ     ΑΘΗΝΑ     AGIP – ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ HONDA – PRO CIRCUIT – www.krg.gr – CROSSACTION
10     90     ΠΑΓΑΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΚΤΜ     ΔΙΑΚΟΠΤΟ     ΜΟΤΟ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ
11     91     ΤΣΑΡΝΑΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ     KAWASAKI     ΚΩ     KOS ONE – MOTOCYCLES – MOTO MARKET – SILKOLINE – KRD
12     94     ΚΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     YAMAHA     ΑΘΗΝΑ     X-BIKES – UFO – SHOT
13     110     ΚΑΝΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     ΗΟΝDΑ     ΑΘΗΝΑ
14     111     ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     YAMAHA     ΠΑΤΡΑ     ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ-MOTO MARKET-DUNLOP IPONE HOT WHEEL
15     114     ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ     ΚΤΜ     ΑΙΓΙΟ     Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ.
16     130     ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ     KAWASAKI     ΠΑΤΡΑ     ΜΙΚΕΣ ΤΕΑΜ
17     140     ΤΖΑΧΡΗΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΚΤΜ     ΠΑΤΡΑ     MOTO CENTER PAΤRΑS – 2 ΤΡΟΧΟ
18     199     ΚΟΤΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ     ΗΟΝDΑ     ΠΕΙΡΑΙΑΣ     ΜΟΤΟ ΒΑΣ. ΑΛΛΑΜΑΝΟΣ – ΜΟΤΟ ΚΑΛΙΤΣΑΣ
19     266     ΜΠΙΤΖΗΣ ΤΑΣΟΣ     ΗΟΝDΑ     ΑΡΓΟΣ     ΗΟΝDA-SUPER MOTO DKLIAMIS ARGOS-ΚΤΗΜΑ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗ
20     372     ΖΕΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     YAMAHA     ΜΕΣΟΛΛΟΓΙ     THERMOZEL ΖΕΛΙΟΣ-ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ
21     375     ΒΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     ΚΤΜ     ΑΘΗΝΑ     HELL IN STORE 018 – FUCHS – SILKOLINE
22     511     ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     ΚΤΜ     Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ     ACERBIS – SCOTT – SUOMI – ΦΩΤΙΟΥ SPORT
23     555     LAERMANS BENGT     KTM SXF     ΒΕΛΓΙΟ     HELLINSTORE 018
23     754     ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ     SUZUKI RMZ 250 cc      ΑΓΡΙΝΙΟ     ΕΧΤRA PRODUCTS TASOULIS- ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ DENICOL
24     888     ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ     ΚΤΜ SX 125 cc      ΠΑΤΡΑ     ΕΑΥΤΟΣ ΜΟΥ! ! !
25     911     ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     KAWASAKI     ΑΘΗΝΑ – ΑΙΓΙΟ     ΤΕΜΟΤΟ SHELL – MICHELLIN – KRD – MOTO DRIVE – ΚΤΗΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ CATERING ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

MX1
Α/Α     Νο     ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ     ΜΑΡΚΑ     ΠΟΛΗ     ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
1     1     ΚΑΡΕΤΣΟΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΑΘΗΝΑ     ΥΑΜΑΗΑ – MICHELLIN – 0-300 – SHOEI – MOTUL
2     3     ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ     ΚΤΜ     ΑΙΓΙΟ     KTM HELLAS – SHELL ADVANCE – ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΑΜ
3     5     ΛΥΡΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣ     ΚΤΜ     ΡΟΔΟΣ     BLUE STAR FERRIES – ARAL – DUNLOP – S.L.R.T
4     7     ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     ΚΤΜ     ΑΘΗΝΑ     HELL IN STORE 018 – FUCHS – SILKOLINE
5     9     ΕΛΕΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     KAWASAKI     ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     IMPRAMOTO – ΚΑΣΤΡΙΤΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΑ
6     23     ΤΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     HONDA     ΓΙΑΝΝΕΝΑ     X-BIKES – 2TROXOI – SAMPA MOTO
7     11     ΔΗΜΟΛΙΑΝΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΑΘΗΝΑ`     X-BIKES – MICHELLIN – MOTO – PRO CIRCUIT – DRAGON – DENICOL
8     37     ΚΑΛΠΟΥΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΑΘΗΝΑ     DENICOL
9     48     ΖΕΡΒΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ     HONDA     KRANIΔΙ     ΜΟΤΟ ΤΕΡΖΑΚΗΣ – ΜΟΤΟ ΤΕCH
10     71     ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ     KAWASAKI     ΑΘΗΝΑ     ENDURO.GR – KASIMIS SERVICE
11     74     ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΚΤΜ     ΣΠΕΡΧΙΑΔΑ     ΑΛΜΟΣ ΤΕΑΜ
12     84     ΑΓΙΟΜΑΥΡΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΚΤΜ     ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ     SMS MAXIMA RACING OIL – ΦΟΥΡΝΟΙ ΘΑΝΑΣΗ
13     112     ΚΟΣΜΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ     ΗΟΝDΑ     ΑΘΗΝΑ     Κ R D
14     114     ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ     ΗΟΝDΑ     ΑΙΓΙΟ     Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ.-SHELL ΜΑΡΑΓΓΟΣ
15     222     ΚΑΤΣΑΜΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΚΟΡΙΝΘΟΣ     ΜΟΥΖΑΚΙΩΤΗΣ ΑΡΓΟΣ-ΑΡΓΟΣ ΜΧ PARK-MOTO MARKET-ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ DRAKOIL
16     120     ΣΚΥΒΑΛΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ     ΚΤΜ     ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ     ΕΥΡΩΙΑΠΩΝΙΚΗ GROUP – ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ – HELL IN STORE 012 – OXTAR – HJC
17     411     KΟΛΕΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     HONDA     ΑΘΗΝΑ     SILKOLINE – OXTAR – COLORI – WHEEL CITY – HONDA ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ
18     482     ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ     HONDA     ΠΥΡΓΟΣ     ΜΟΤΟ ΜΑΣΤΟΡΕΛΗΣ
19     22     ΣΑΒΒΑΣ ΣΑΒΒΑ     ΥΑΜΑΗΑ     ΚΥΠΡΟΣ     ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
20     79     ΤΣΑΓΓΑΡΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΚΥΠΡΟΣ     ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
21     411     ΚΟΛΕΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     HONDA CRF 450     ΑΘΗΝΑ     SILKOLINE – OXTAR – COLORI – WHEEL CITY – HONDA ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ
22     481     ΧΑΡΗΣ ΓΙΩΤΑ     ΗΟΝDΑ     ΜΕΓΑΡΑ
23     41     ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ     HUSQVARNA 510     ΑΘΗΝΑ     ΗΕLL IN MOTO – SHELL ADVANCE – MICHELLIN – SHOEI – SINISALO

OPEN
Α/Α     Νο     ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ     ΜΑΡΚΑ     ΠΟΛΗ     ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
1     1     ΜΑΡΙΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ     ΤΜ     ΑΘΗΝΑ     ΤΜ ΕΛΛΑΣ – ΜΟΤΟ ALLAMANOS
2     4     ΒΕΛΛΙΔΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ     KAWASAKI     AXAPNAI     MOTO – DI – KAPPA – KARHER – EXTRA – PRODUCTS – TEOMOTO
3     15     ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ     HONDA     ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ     ΜΥΛΟΝΙΔΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ
4     22     ΣΙΔΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     ΗΟΝDΑ     ΑΘΗΝΑ     UFO-PIRELLI
5     26     ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ     ΚΤΜ     ΠΑΤΡΑ     ΜΟΤΟ RACUNG ΜΑΡΚΟΣ-ΙΝΤΕR PRACTOR-MX PETROXWRI-ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
6     30     ΚΑΡΑΝΑΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ     HONDA     ΠΥΡΓΟΣ     ΜΟΤΟ ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ – FUCHS – ΚΟΛΟΡΗΣ
7     38     ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ     YAMAHA     ΠΥΡΓΟΣ     ΜΟΤΟ ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ – FUCHS – ΚΟΛΟΡΗΣ
8     50     ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ     KAWASAKI     ΜΕΓΑΡΑ
9     60     ΤΣΑΓΚΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     ΚΤΜ     ΠΥΡΓΟΣ     ΜΟΤΟ ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ – MOTO ΠΑΣΧΑΛΗΣ- Σ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ
10     66     ΤΑΜΒΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     HONDA     ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ     ΜΥΛΟΝΙΔΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ
11     69     ΚΑΡΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     ΗΟΝDΑ     ΤΡΙΠΟΛΗ     ΚΤΗΜΑ ΚΑΛΟΓΡΗ-ΜΟΤΟΚΙΝΗΣΗ ΛΙΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ
12     72     ΚΟΥΖΗΣ ΠΑΥΛΟΣ     YAMAHA     ΑΘΗΝΑ
13     74     ΑΒΑΛΗΣ ΘΑΝΟΣ     ΗΟΝDΑ     ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ     Χ ΒIKES
14     81     ΝΤΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ     HONDA     ΑΘΗΝΑ
15     82     ΚΑΡΑΒΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     ΚΤΜ     ΑΙΓΙΟ     ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΑΜ-Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ
16     86     ΛΙΓΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΚΤΜ     ΑΙΓΙΟ     ΒP ULTIMATE PLATIKOSTAS
17     91     ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ     ΗΟΝDΑ     KIATO
18     112     ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ     ΗΟΝDΑ     ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ     ΜΟΤΟ ΕΧPRESS– X- BIKES
19     114     ΣΚΛΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     HONDA     ΑΡΓΟΣ     HONDA – SUPER MOTO – SKLIAMIS ARGOS
20     115     ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΠΥΡΟΣ     HONDA     KIATO     FOYX – NICOLAINE – MITROPOULOS-STERIOPOYLOS
21     222     ΝΙΚΟΣ     SUZUKI     ΠΑΤΡΑ     HOT WHEEL-DUNLOP-ΝΥΧΤΕΡΙΔΑΣ-Α.Σ.Α.Λ.Μ.Ο.Π.
22     276     ΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     ΗΟΝDΑ     ΠΑΤΡΑ     ΜΟΤΟ CENTER PATRAS-2ΤΡΟΧΟ
23     277     ΣΤΡΑΤΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     ΗΟΝDΑ     ΕΛΕΥΣΙΝΑ     Χ-ΒΙΚΕS
24     308     ΖΗΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΜΕΣΟΛΛΟΓΙ     ΗΟΤ WHEEL-ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΜΠΟΤΗΣ
25     357     ΠΛΑΚΟΥΔΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΠΥΡΓΟΣ     ΜΟΤΟ ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΙΣΙΟΣ-FUCHS-OXTAR

JUNIOR
Α/Α     Νο     ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ     ΜΑΡΚΑ     ΠΟΛΗ     ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
1     4     ΚΟΥΦΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ     ΚΤΜ     ΑΘΗΝΑ     ΜΠΑΜΠΗΣ ΚΟΥΦΟΣ ΕΠΕ
2     24     ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     ΚΑWASAKI     ΠΑΤΡΑ     ΜΙΚΕΣ ΤΕΑΜ- ΜΟΤΟ REVOLUTION
3     92     ΚΟΝΤΟΛΕΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΖΑΧΑΡΩ     ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε-2 ΚΥΚΛΟ-ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΧΟ-ΕRG
4     222     ΑΤΖΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ     ΥΑΜΑΗΑ     ΡΟΔΟΣ     WHO TEAM-ΚΕΝΤΡΟ ΠΛΕΥΣΗΣ ΡΟΔΟΣ

MINI
Α/Α     Νο     ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ     ΜΑΡΚΑ     ΠΟΛΗ     ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
1     22     ΣΙΔΕΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ     KAWASAKI     ΑΘΗΝΑ     UFO-PIRELLI
2     56     ΛΥΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     KAWASAKI     ΡΟΔΟΣ     BLUE STAR FERRIES – ARAL – DUNLOP – S.L.R.T

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΠΑ
4ΟΣ ΓΥΡΟΣ

13 & 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2007
ΠΙΣΤΑ ΠΕΤΡΟΧΩΡΙΟΥ

ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ
Έναρξη εγγαρφών : 04/10/2007 και ώρα 10:00
Λήξη εγγραφών : 11/10/2007 και ώρα 20:00
Τηλ συμμετοχών:693-4242506 και 2610-625-385
Τεχνικός έλεγχος: Σάββατο 13 οκτωβρίου 2007 και ώρα 09:00—13:00
Οργάνωση: Α.Σ.Α.Λ.Μ.Ο.Π.—ΠΑ.ΛΕ.ΜΟΤ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Σάββατο 13/10/07
Ελεύθερες δοκιμές
ΜΧ2: 11:30—11:50
ΜΧ1: 11:55—12:15
ΟΡΕΝ: 12:20—12:35
JUNIOR-MINI: 12:40—12:55
Ενημέρωση οδηγών: 13:05

Α’ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΑ
ΜΧ2: 13:20—13:50
ΜΧ1: 13:55—14:25
ΟΡΕΝ: 14:30—15:00
JUNIOR-MINI: 15:05—15:20

Β’ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΑ
ΜΧ2: 15:25—15:55
ΜΧ1:16:00—16:30
ΟΡΕΝ:16:35—17:00

1ΟΣ Αγώνας junior-mini
Ζώνη αναμονής: 16:55
Γύρος αναγνώρισης:17:05
Εκκίνηση: 17:15
Διάρκεια: 15 λεπτά + 1 γύρο

Κυριακή 14/10/07
Ελεύθερες δοκιμές
ΜΧ2:09:00—09:20
ΜΧ1:09:25—09:45
ΟΡΕΝ:09:50—10:05
JUNIOR-MINI: 10:10—10:25

Α’ ΑΓΩΝΑΣ
ΜΧ2: Ζώνη αναμινής: 10:20
Γύρος αναγνώρισης:10:30
Εκκίνηση:11:35
Απονομή 1ου σκέλους:12:15

ΜΧ1: Ζώνη αναμονής:11:15
Γύρος αναγνώρισης:11:25
Εκκίνηση:11:35
Απονομή 1ου σκέλους:12:15

ΟΡΕΝ:Ζώνη αναμονής: 12:10
Γύρος αναγνώρισης: 12:20
Εκκίνηση:12:30
Απονομή:13:05

ΜΙΝΙ-JUNIOR:Ζώνη αναμονής:13:00
Γύρος αναγνώρισης: 13:10
Εκκίνηση:13:20
Απονομή:13:45

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 10 ΛΕΠΤΩΝ

Β’ ΑΓΩΝΑΣ
ΜΧ2: Ζώνη αναμονής: 13:55
Γύρος αναγνώρισης: 14:05
Εκκίνηση:14:15
Απονομή 2ου σκέλους: 14:55

ΜΧ1:Ζώνη αναμονής: 14:50
Γύρος αναγνώρισης: 15:00
Εκκίνηση: 15:10
Απονομή 2ου σκέλους: 15:50

ΟΡΕΝ: Ζώνη αναμονής: 15:45
Γύρος αναγνώρισης: 15:55
Εκκίνηση: 16:05
Απονομή 2ου σκέλους:16:40

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Πρόεδρος Α.Σ.Α.Λ.Μ.Ο.Π.: Διαμαντόπουλος Παν/της
>> ΠΑ.ΛΕ.ΜΟΤ.: Βασιλόπουλος Άγγελος
Μέλη Α.Σ.Α.Λ.Μ.Ο.Π.: Γιατρά Θεοδώρα, Γιούρτη Κων/να
>> ΠΑ.ΛΕ.ΜΟΤ. : Τσούνης Δημήτρης, Κρίνος Γιάννης

ΣΤΕΛΕΧΗ ΑΓΩΝΑ
Πρόεδρος αγωνοδικών: ορίζεται απο την ΕΘΕΑΜ
Αγωνοδίκες: Σωτήρης Μανουδάκης, Καρκάτσας Ανδρέας
Αλυτάρχης: Φράγγος Δημήτριος
Γραμματεία: Διαμαντοπούλου Ακριβή, Καννελη Βούλα
Τεχνικός έφορος: Βασιλόπουλος Κώστας
Εφορος κριτών: Βαγενάς Σωτήρης
Υπεύθυνος paddock & ασφαλείας πίστας: Κατσίβαλης Άγγελος, Διαμαντόπουλος Παναγιώτης
Έφορος αποτελεσμάτων: INFOMEGA

Οι οργανωτές, η ΕΘΕΑΜ, η οργανωτική επιτροπή, τα στελέχη του αγώνα και οι αγωνιζόμενοι δεν φέρουν καμια νομική ευθύνη έναντι τρίτων για οποιοδήποτε ατύχημα που μπορεί να συμβεί κατα την διάρκεια του αγώνα ή των δοκιμών. Η αστική ευθύνει βαρύνει την ασφαλιστική εταιρεία με την οποία έχει συναφθεί συμβόλαιο κάλυψης- κινδύνων απο αυτές τις δραστηριότητες.

ΑΡΘΡΟ 1 – ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ
Ο Α.Σ.Α.Λ.Μ.Ο.Π. και η Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ. και υπο την αιγίδα της ΕΛΠΑ, μετά απο έγγριση της ΕΘΕΑΜ διοργανώνουν τον 4ο γύρο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος motocross στην πίστα Πετροχωρίου(Πάτρα)

ΑΡΘΡΟ 2 – ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ
Η γραμματεία θα λειτουργει απο Πέμπτη 04-10-07 εώς και Πέμπτη 11-10-07. Δηλώσεις συμμετοχών γίνονται στα τηλ: 6934242506 και 2610-625385.
Το παράβολο της συμμετοχής ορίζεται ως εξής:
1) ΜΧ2, ΜΧ1, 75 ΕΥΡΩ
2) ΟΡΕΝ 70 ΕΥΡΩ
3) ΜΙΝΙ,JUNIOR δωρεάν, θα καταβάλλουν 5 ευρώ όταν παιρνούν στον τεχνικό έλεγχο.

Το παράβολο συμμετοχης καταβάλεται σε τραπεζικό λογαριασμό. Θα σας ενημερώσει η γραμματεία.

ΑΡΘΡΟ 3
Ο αγώνας θα διεξαχθεί σύμφωνα με:
1) το διεθνή αγωνιστικό κώδικα μοτοσυκλέτας της FIM
2) τον εθνικό αγωνιστικό κώδικα μοτοσυκλέτας της ΕΘΕΑΜ
3) το διεθνή διακαιοδωτικό κώδικα της FIM
4) τον εθνικό δικαιοδοτικό κώδικα της ΕΘΕΑΜ
5) τον διεθνή κανονισμό αγώνων motocross της FIM
6) το γενικό κανονισμό αγώνων motocross της ΕΘΕΑΜ
7) τον τεχνικό κανονισμό αγώνων motocross της FIM
8) τον τεχνικό κανονισμό αγώνων motocross της ΕΘΕΑΜ
9)τις εγκυκλίους της ΕΘΕΑΜ
10) την προκήρυξη πρωταθλημάτων, Κυπέλλων και Επάθλων της ΕΘΕΑΜ
11) τον παρόντα ειδικό κανονισμό

ΑΡΘΡΟ 4—ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΧ2:απο 86-144 cc δίχρονες και εως 250 cc τετράχρονες
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΧ1: απο 200 cc και πάνω δίχρονες 2Τ και απο 300 cc και πάνω
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΡΕΝ: ανεξαρτήτου κυβισμού και τύπου
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ JUNIOR: εως 85 cc
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ: εως 85 cc

ΑΡΘΡΟ 5—ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ
Ο τεχνικός έλεγχος εξακρίβωσης θα διεξαχθεί στην πίστα το Σάββατο 13-10-07 και απο ώρα 09:00-13:00
Α) ο αναβάτης ή ο μηχανικός μπορεί να παρουσιάσει μέχρι δύο μοτοσυκλέτες που πρέπει να είναι καθαρές και έτοιμες για αγώνα με τις διαδικασίες και όπςς προβλέπεται απο τον σχετικό τεχνικό κανονισμό motocross
Β) ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ
Μετά την λήξη κάθε αγώνα θα ελέγχονται οι 3 πρώτες μοτοσυκλέτες που θα παραμένουν για 15 λεπτά στο χώρο του τεχνικού ελέγχου.

ΑΡΘΡΟ 6—ΚΑΥΣΙΜΟ
Το χρησιμοποιούμενο στον αγώνα καύσιμο πρέπει να είναι σύμφωνο με τον Τ.Κ. ταχύτητας μοτοσυκλέτας (άρθρο 63.01)

ΑΡΘΡΟ 7—ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ-ΕΦΕΣΕΙΣ
• Οι ενστάσεις και οι εφέσεις πρέπει να υποβάλλονται σύμφωνα με τα όσα ορίζει ο Δικαιοδοτικός Κώδικας και η σχετική εγκύκλιος της ΕΘΕΑΜ.
• Οι ενστάσεις και οι προθέσεις εφέσεων πρέπει να υποβάλλονται απο τον ίδιο τον ενιστάμενο. Κάθε ένστασει πρέπει να αναφέρεται σε ένα μόνο θέμα.
• Δεν γίνεται δεκτή ένσταση εναντίον διαπίστωσης γεγονότος που δηλώνεται απο τον αλυτάρχη, τους εφόρους εκκίνησης και τερματισμού ή απο οποιοδήποτε άλλο έχει ορισθεί απο την οργάνωση για την διαπίστωση αυτού του γεγονότος.
• Το κόστος της ένστασης είναι ίσο με το διπλάσιο του παράβολλου συμμετοχής ενώ το κόστος της έφεσης είναι το τριπλάσιο του παράβολου συμμετοχής.

Οι ενστάσεις υποβάλλονται :
• Κατά των αποτελεσμάτων εντος 30 λεπτών μετά την δημοσίευση των αποτελεσμάτων
• Για τεχνικούς λόγους εντος 30 λεπτών μετά τον τερματισμό του αγώνα στο park ferme

ΑΡΘΡΟ 8—ΑΣΦΑΛΙΣΗ
• Με την αποδοχή της αίτησης συμμετοχής ο αναβάτης ασφαλίζεται για ζημιές προς τρίτους σε όλη την διάρκεια των δοκιμών και του αγώνα σύμφωνα με την σχετική εγκύκλιο της ΕΘΕΑΜ
• Επιπλέον όλοι οι συμμετέχοντες αναβάτες είναι ασφαλισμένοι για προσωπικά ατυχήματα
• Οι διοργανωτές δεν φέρουν καμια ευθύνη για τυχόν ζημιές των μοτοσυκλετών των εξαρτημάτων και παρελκόμενων τους λόγω ατυχήματος πυρκαγιάς ή οποιαδήποτε άλλης αιτίας.

ΑΡΘΡΟ 9—PADDOCKS – PITS
• Η τοποθέτηση όλων των οχημάτων θα γίνεται μόνο κατόπιν υποδείξεως της οργάνωσης.
• Στον χώρο των pits δικαιούνται να εισέλθουν για κάθε αναβάτη 2 μηχανικοί και 2 χρονομέτρες σημειωτές. Οι μηχανικοί κατα την διάρκεια του αγώνα θα βρίσκονται στην ζώνη μηχανικών και εμπρός μόνο οι χρονομέτρες σηματωροι.
• Απαγορεύεται το πλύσημο των μοτοσυκλετών σε όποιοδήποτε άλλο χώρο απο αυτό που έχει ορίσει η οργάνωση.
• Οι παραβάτες θα τημωρούνται με πρόστιμο 150 ευρώ

ΑΡΘΡΟ 10—ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Οι αναβάτες θεωρούνται ότι πραγματοποιήσαν χρονομετρημένες δοκιμές εφόσον έχουν συμπληρώσει τουλάχιστον τρείς χρονομετρημένους γύρους για τις κατηγορίες ΜΧ2,ΜΧ1 και δύο γύρους για ΟΡΕΝ και mini,junior. Αναβάτης που δεν θα λάβει μέρος στις χρονομετρημένες δοκιμές ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ απο τον αγώνα, εκτός εαν οι αγωνοδίκες λάβουν άλλη απόφαση και εφόσον συντρέχουν λόγοι ανωτερας βίας. Η χρονομέτρηση των γύρων αρχίζει όταν οι αναβάτες περάσουν το άλμα τερματισμού. Όλοι οι γύροι θα χρονομετρηθούν και ο ταχύτερος απο αυτους θα χρησιμοποιηθει ως κριτήριο για τον πίνακα εκκινούντων και την τοποθέτηση των αναβατών στη μπάρα εκκίνησης.

ΑΡΘΡΟ 11—ΑΓΩΝΕΣ—ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Θα διεξαχθούν δυο αγώνες για τις κατηγορίες ΜΧ2 και ΜΧ1 διάρκειας 25 λεπτών και 2 γύρων και δύο αγώνες για την κατηγορία ΟΡΕΝ διάρκειας 15 λεπτών και 2 γύρων. Για τις κατηγορίες mini-junior δύο αγώνες διάρκειας 15 λεπτών και 1 γύρο. Για να θεωρηθεί ότι ο αναβάτης τερμάτισε πρέπει να έχει καλύψει τα ? της διαδρομής που κάλυψε ο νικητής(γύρους) και να πάρει σημαία τερματισμού μέσα σε 5 λεπτά απο την στιγμή που τερμάτισε ο νικητής. Και στις δύο σειρές εκκίνησης κάθε κατηγορίας οι αναβάτες κατατάσσονται με βάση τους χρόνους που πέτυχαν στις χρονομετρημένες δοκιμές. Ο ταχύτερος αναβάτης στις χρονομετρημένες δοκιμές επιλέγει την θέση του στην μπάρα εκκίνησης, στην συνέχεια καλούνται κατα σειρά οι υπόλοιποι αναβάτες να επιλέξουν τις θέσεις τους στην μπάρα. Απο την στιγμή που επέλεξαν την θέση τους στην μπάρα απαγορεύεται να την αλλάξουν.

ΑΡΘΡΟ 12—ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΒΟΗΘΕΙΑ—ΑΝΕΦΟΔΙΑΣΜΟΣ
Ο ανεφοδιασμός πρέπει να γίνεται μόνο στον χώρο των pits με σταματημένους τους κινητηρες και να υπάρχει πυροσβεστήρας τουλάχιστον 6 kgr. Ο χώρος που θα διατεθεί για ρυθμίσεις και επισκευές( ζώνη μηχανικών) προσδιορίζεται μπροστά και δεξιά της εκκίνησης. Η εξωτερική βοήθεια απαγορεύεται. Αν καποιος αναβάτης αντιμετωπίσει πρόβλημα στην μπάρα την ώρα της εκκίνησης οι μηχανικοί του θα μπορεσουν να τον βοηθήσουν αφού πέσει η μπάρα εκκίνησης και φύγουν οι μοτοσυκλέτες.

ΑΡΘΡΟ 13—ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Τα αποτελέσματα των δοκιμών, ο πίνακας εκκινούντων στους αγώνες καθώς και τα προσωρινά αποτελέσματα των αγώνων θα ανακοινώνονται στο τέλος του αγώνα κάθε κατηγορίας και θα οριστικοποιούνται μετα απο 30 λεπτά στον πίνακα ανακοινώσεων στην πίστα.

ΑΡΘΡΑ 14—ΑΠΟΝΟΜΗ,ΕΠΑΘΛΑ,ΚΥΠΕΛΛΑ
• Η απονομή θα γίνει στον χώρο της πίστας αμέσως μετά την λήξη κάθε σκέλους
• Για κάθε αγώνα απονέμονται: στους 1ους, 2ους,3ους, κάθε κατηγορίας: κύπελλο..

Απο την οργάνωση
Α.Σ.Α.Λ.Μ.Ο.Π.–Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ.