To Ευρωπαικό πρωτάθλημα enduro ξεκινά το Σαββατοκύριακο 26-27 Μαίου στην πόλη Arsie, Βόρεια Ιταλία. Οι συμμετοχές φέτος ξεπέρασαν κάθε ρεκόρ (πέρυσι ο πρώτος αγώνας στην Πολωνία είχε 175 συμμετοχές) και στην εκκίνηση θα βρεθούν 234 συμμετέχοντες από διαφορετικές χώρες της Ευρώπης.

Και αν νομίζετε ότι λόγω Ιταλίας οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 200 δείτε τον παρακάτω πίνακα συμμετοχών και παρατηρήστε πως οι Ιταλοί συμμετέχοντες δεν είναι πάνω από 50!

Ο διήμερος αγώνας αποτελείται από 4 γύρους των 55 χλμ με δυο ειδικές και δυο ΣΕΧ σε κάθε γύρο. Στον αγώνα συμμετέχουν οι κατηγορίες 125cc και 50cc με την δεύτερη να διανύουν 2 γύρους αντί τεσσάρων κάθε ημέρα.

Περισσότερες πληροφορίες. Επίσημη ιστοσελίδα Ευρωπαικού πρωταθλήματος enduro.

Live αποτελέσματα

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΗΜΟ ΧΩΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
HESS Patrick Germania BMW 450/4 Veteran
KNOLL Eugene Germania KTM 250/4 E1
REICHSTEIN Lukas Germania HUSABERG 125/2 J U20
WAECHTLER Bruno Germania BETA 350/4 JE2/E3
GUALDANI Luca italia TM 125/2 E1
HURRI Kimmo finlandia KTM 250/4 J E1
JARKKOLA Tommi finlandia KTM 450/4 Veteran
MIETTINEN Mikael finlandia KTM 250/4 J E1
NIKANDER Roni finlandia KTM 250/4 E1
SALBRECHTER Florian austria HUSABERG 250/2 JE2/E3
OTTE Christian austria HONDA 250/4 E1
KORAD Roland austria KTM 300/2 Veteran
MULLER David austria KTM 300/2 E3
SCHOPF Bernhard austria KTM 350/4 JE2/E3
FRANZ Martin Germania BETA 500/4 E3
MULLER Werner austria KTM 300/2 Veteran
WIBMER Matthias austria KTM 450/4 E2
BECONI Andrea italia Fantic 300/2 E3
CARBONE Filippo italia Valenti 50/2 50cc
LEOK Aigar estonia JE2/E3
NIKOPENSIUS Toivo estonia Veteran
LEOK Martin estonia JE2/E3
PROOS Almar estonia Veteran
MEERU Mart estonia E3
VAHUR Agu estonia Veteran
TRIISA Toomas estonia E2
KALLAST Tonu estonia E3
UPRAUS Egon estonia E2
NYQVIST Marita finlandia Yamaha 125/2 Women
KUJANPAA Antti finlandia Husqvarna 125/2 J U20
KARPPINEN Reijo finlandia HUSABERG 450/4 Veteran
LEWIS Jamie gran bretagna Husqvarna 310/4 E2
ROWLAND Jack gran bretagna Husqvarna 250/4 J E1
JOHNSON Robert gran bretagna Husqvarna 250/4 E1
JONES Dewi Alun gran bretagna Husqvarna 250/2 JE2/E3
MITCHINSON Joe gran bretagna KTM 250/2 JE2/E3
ZOSTAUTAS Danielius lituania KTM 450/4 Veteran
DELL’ORO Riccardo italia Valenti 50/2 50cc
MORGANTI Pierpaolo italia suzuki 125/2 E1
COMINARDI Giacomo italia HM 50/2 50cc
FERRARI Fabio italia HONDA 250/4 E1
CORLI Andrea italia KTM 125/2 J U20
BERTANZA Alessandro italia Gas Gas 125/2 J U20
GHIDINI Paolo italia KTM 450/4 JE2/E3
APOLLONIO Luca italia Valenti 50/2 50cc
GARDIOL Jordi italia Valenti 50/2 50cc
ROGGERI Davide italia suzuki 250/4 JE2/E3
BALBONI Andrea italia BETA 350/4 JE2/E3
ROVELLI Luca italia KTM 125/2 E1
BASSI Andrea italia HONDA 250/4 E1
ROMANIELLO Corrado italia BETA 50/2 50cc
CERUTTI Jacopo italia TM 250/4 JE2/E3
TEN VELDE Ismo olanda KTM 250/4 E1
VAN VEEN Jirry olanda TM 250/4 E1
COUMANS Jhon olanda HUSABERG 300/2 Veteran
SHUTTEL Dirk olanda Yamaha 450/4 Veteran
KLEIN HANEVELD Bas olanda KTM 250/4 J E1
BUURSEMA Erik olanda Sherco 300/4 Veteran
EVENHUIS Arjen olanda Sherco 300/4 Veteran
WESLEI Pittens olanda HONDA 450/4 JE2/E3
ADVOKAAT Amel olanda KTM 500/4 E3
VAN AMERS FOORT Ronald olanda KTM 250/4 JE2/E3
NIJKAMP Robin olanda KTM 450/4 JE2/E3
WASSINK Mark olanda KTM 350/4 E2
DOLFING Lukas olanda TM 250/4 J E1
PARREN Lambert olanda HUSABERG 565/4 Veteran
MOULIJN Leonard olanda KTM 200/2 Veteran
DAVIDS Erik olanda BETA 500/4 Veteran
SNELLENBERG Geert olanda TM 300/2 E3
GOTTVALD Martin rep. ceca Husqvarna 250/4 E1
GOTTVALD Zdenek rep. ceca TM 300/2 Veteran
JURICEK Jakub slovacchia KTM 250/2 JE2/E3
BRECKA Marek slovacchia KTM 125/2 J U20
BELLUS Branislav slovacchia HUSABERG 250/2 JE2/E3
ZATKO Jan slovacchia KTM 300/2 Veteran
ROSINA Lukas slovacchia KTM 125/2 J U20
SEVELA Miroslav slovacchia TM 300/2 E3
POSTREDNY Jaroslav slovacchia KTM 125/2 J U20
KRATKY Martin slovacchia KTM 250/2 JE2/E3
LESKOVJANSKY Peter slovacchia KTM 400/4 Veteran
HOSTINSKY Thomas slovacchia KTM 250/2 JE2/E3
GAHEROVA Zuzana slovacchia Yamaha 250/4 Women
CUNDERLIK Emil slovacchia KTM 300/2 Veteran
CIPKA Tomas slovacchia KTM 250/4 E1
CIPKA Dusan slovacchia KTM 450/4 Veteran
BUCHTA Martin slovacchia KTM 125/2 J U20
FALK Hampus svezia HONDA 250/4 J E1
GUSTAFSSON Christoffer svezia HONDA 450/4 E2
ANDERSSON Christer svezia KTM 300/2 Veteran
SJOO Carl svezia HONDA 450/4 JE2/E3
NORDH Anton svezia Yamaha 250/4 E1
HALL Victor svezia KTM 350/4 JE2/E3
BURMAN Tobias svezia KTM 350/4 E2
KVARNSTROM Robert svezia BETA 350/4 JE2/E3
NYBERG Robert svezia HUSABERG 250/2 JE2/E3
NELSON Olivier svezia KTM 125/2 E1
LARSSON Martin svezia HUSABERG 125/2 J E1
WIBERG Mikael svezia HONDA 300/2 Veteran
SUNDIN Martin svezia HUSABERG 450/4 JE2/E3
THOR Magnus svezia KTM 350/4 JE2/E3
FASTH Linus svezia KTM 250/2 JE2/E3
NYBERG Lars svezia Sherco 250/4 Veteran
KARLSSON Jonas svezia KTM 300/2 E3
NYSTROM John svezia TM 250/2 JE2/E3
BERG Fredrik svezia HONDA 250/4 E1
GUSTAVSSON Emil svezia KTM 250/4 J E1
ANDERSSON Emil svezia KTM 250/4 E1
HALL Ellinor svezia KTM 125/2 Women
ZUCCA Mauro italia HONDA 125/2 J U20
WALZER Bernhard austria KTM 350/4 E2
MERLI Matteo italia BETA 50/2 50cc
LUCADAMO Claudio italia HONDA 250/4 Veteran
BACCHIN Franco italia Fantic 250/4 Veteran
DAL POS Ferruccio italia Fantic 250/4 Veteran
RIZZINI Alberto italia Husqvarna 125/2 J U20
TRAININI Nicholas italia KTM 125/2 J U20
OLIANA Federico italia HUSABERG 125/2 J U20
GERINI Maurizio italia BETA 350/4 E2
GAMBA Lorenzo italia KTM 250/2 JE2/E3
MARTINI Gianluca italia BETA 500/4 JE2/E3
SEGNACASI Nicolas italia KTM 250/4 J U20
VALENTINUZZI Matteo italia HONDA 500/4 E3
KLEIN Axel Germania KTM 350/4 Veteran
BOERNER Markus Germania KTM 250/2 JE2/E3
PETER Dirk Germania KTM 350/4 E2
KRAUSE Marco Germania HUSQVARNA 250/4 E1
BEIER Andreas Germania KTM 250/4 E1
LOETZSCH Kenny Germania KTM 300/2 JE2/E3
SCHEIDHAUER Ralf Germania BETA 500/4 E3
MARKER Sven Germania HONDA 250/4 E1
KOETZINGER Georg Germania KTM 400/4 E2
KRADORF Martin Germania KTM 400/4 J E1
FINDLING Eddie Germania HUSABERG 250/2 JE2/E3
APOLLE Tim Germania HUSABERG 125/2 J U20
HUEBNER Edward Germania YAMAHA 250/4 E1
KRAUSE Tilman Germania KTM 250/4 J E1
SCHNEIDER Tom Germania KTM 125/2 J U20
SAPPL Thomas Germania KTM 300/2 Veteran
JUD Daniel Germania HUSABERG 450/4 E2
HAUSTEIN Joerg Germania KTM 125/2 E1
STEINMANN Sabrina Germania KTM 200/2 women
PETRI Lars Germania KTM 500/4 E3
PESTER Jens Germania HONDA 490/4 E3
NAUMANN Tino Germania HONDA 250/4 J E1
PFEFFERKORN Gerd Germania KTM 300/2 E3
SCHROETER Dennis Germania HUSQVARNA 250/4 E1
TEUCHER Marcel Germania KTM 250/2 E2
EMMRICH Nick Germania KTM 300/2 JE2/E3
NEUBERT Marco Germania KTM 450/4 E2
EBENER Florian Germania KTM 300/2 E3
ROEHRL Michael Germania KTM 250/2 E2
OPPENLAENDER Nina Germania HUSABERG 390/4 women
SCHNEIDER Morris Germania KTM /2 E2
BROCKHOFF Bastian Germania HONDA 250/4 E1
HAENEL Danioel Germania KTM 250/4 E1
UHLE Renι Germania KTM 300/2 E3
PETRICK Heike Germania KTM 350/4 women
ENGELMANN Andrθ Germania KTM 250/4 E1
LIEBL Stefan Germania KTM 250/4 E1
KROLL Roy Germania KTM 350/4 E2
GOERNER Derrick Germania HUSABERG /2 E3
HECHEL Axel Germania KTM 350/4 Veteran
BOSSDORF Jens Germania KTM 450/4 Veteran
DRENSKE Marcus Germania HUSABERG 250/2 JE2/E3
LESSING Cristoph Germania KTM 300/2 E3
WEISS Daniel Germania HUSABERG 300/2 JE2/E3
WEISS Christian Germania HUSQVARNA 300/4 E2
HEIMERL Stefan Germania HUSABERG 390/4 Veteran
GEYER Stefan Germania SUZUKI /4 E2
WEIDEMANN Arne Germania KTM 300/2 JE2/E3
STEIL Ilja Germania KTM 250/2 Veteran
RISSE Mark Germania GAS GAS 300/2 E3
STRAUBEL Marco Germania GAS GAS 250/4 E2
HAAG Davina Germania HUSABERG 250/2 women
NOJVEIRA Henrique portogallo HONDA 250/4 J E1
OLIVEIRA Luis Miguel portogallo YAMAHA 125/2 J U20
NICOLETTI Diego italia BETA 450/4 E2
ZECCHIN Matteo italia KTM 300/2 E3
CARGNEL Mattia italia HONDA 250/4 E1
ZECCHIN Jonathan italia KTM 300/2 JE2/E3
FACCHIN Maurizio italia HUSQVARNA 310/4 E2
CRIPPA Riccardo italia YAMAHA 125/2 J U20
POLIDORI Alessio italia TM 250/2 E2
REBELLATO Eric italia KTM 250/4 J E1
BORTOLAZZO Manuel italia HONDA 300/4 E2
PAOLI Alessio italia SUZUKI 250/4 E1
TELLINI Daniele italia BETA 350/4 E2
MANGINI Massimo italia HUSQVARNA 250/4 E1
VIALE Alessandro italia BETA 50/2 50cc
VINTERS Janis lettonia KTM 450/4 Veteran
EVARSONS Kristians lettonia KTM 250/2 E2
SILINS Edgars lettonia HUSQVARNA 250/4 J E1
EINARS Vinters lettonia KTM 350/4 Veteran
LAURIS Ermanis lettonia HUSQVARNA 450/4 E2
ROBEZNIEKS Arturs lettonia KTM 250/2 Veteran
MICHELUZ Maurizio italia HONDA 490/4 E3
TISCHHART Marcus austria KTM 300/2 E3
BRACIK Rafal polonia KTM 125/2 J U20
SZYMKOWSKI Pawel polonia HUSABERG 250/2 JE2/E3
SZUSTER Michal polonia TM 250/4 E1
CREMER Cedric belgio KTM 350/4 E2
GAGNOUD Guillame francia YAMAHA 250/2 JE2/E3
JAGU Julien francia YAMAHA 250/2 JE2/E3
BARD Kevin francia HONDA 250/4 J E1
FOURNIER Sylvain francia KTM 125/2 J U20
MATHURIN David Ludovic francia HUSABERG 450/4 E2
LORRAIN Eric francia KTM 350/4 E2
LORRAIN Remy francia HONDA 300/4 E2
POYETON Paul francia GAS GAS 300/2 E3
DE ROCCHI Marco italia BETA 400/2 E2
MALACARNE Luca italia KTM 250/2 E2
ENGEL Milan rep. ceca KTM 350/4 JE2/E3
HORAK Jakub rep. ceca HUSABERG 300/2 E3
HANC Miroslav rep. ceca HUSABERG 450/4 Veteran
SEFR Jakub rep. ceca KTM 250/2 JE2/E3
NOVA’K Jan rep. ceca KTM 350/4 Veteran
MARKVART Patrik rep. ceca KTM 125/2 J U20
BORA’K Marek rep. ceca KTM 125/2 J E1
HELMICH Ondrej rep. ceca HUSABERG 125/2 J E1
HRONES Jakub rep. ceca GAS GAS 125/2 J U20
LISKA Ondrej rep. ceca BETA 450/4 JE2/E3
DALLE MULE Ladis italia HONDA 250/4 E1
ZANCHETTA Diego italia YAMAHA 250/4 Veteran