Μοιρασμένες νίκες σε όλες τις κατηγορίες του παγκοσμίου πρωταθλήματος Enduro, μετά τον τρίτο αγώνα που πραγματοποιήθηκε στην Πορτογαλία.

Οι Nambotin και Remes μοιράστηκαν τις νίκες στην Ε1, ο Salvini πέτυχε την πρώτη του νίκη φέτος στην Ε2, την Κυριακή κέρδισε ξανά ο Meo, ενώ στην Ε3 ο Phillips έκανε τον τέλειο αγώνα με διπλή νίκη μειώνοντας την διαφορά από την κορυφή της βαθμολογίας. Στην κατηγορία Junior οι Redondi και Holcombe μοιράστηκαν τις νίκες ενώ η Laia Sanz συνεχίζει χωρίς αντίπαλο στην κατηγορία Γυναικών. 

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και video highlights μετά τον τρίτο αγώνα του παγκοσμίου πρωταθλήματος Enduro.

Επόμενος αγώνας 5-6-7 Ιουνίου στις Σέρρες.

Round 3, Stage 2 at Gouveia, Portugal

E1 Results
1, Christophe Nambotin, FRA, KTM, (2 – 1)
2, Eero Remes, FIN, TM, (1 – 2)
3, Daniel McCanney, GBR, Husqvarna, (5 – 3)
4, Lorenzo Santolino, ESP, Sherco, (3 – 4)
5, Cristobal Guerrero, ESP Yamaha, (DNF – 5)

E1 Standings after Round 3
1, Nambotin, 114
2, Remes, 104
3, D. McCanney, 79
4, Santolino, 69
5, Bourgeois, 66

E2 Results
1, Antoine Meo, FRA, KTM, (2 – 1)
2, Pierre-Alexandre Renet, FRA, Husqvarna, (3 – 2)
3, Alex Salvini, ITA, Honda, (1 – 3)
4, Jaume Betriu, ESP, Husqvarna, (5 – 4)
5, Loic Larrieu, FRA, Sherco, (6 – 5)

E2 Standings after Round 3
1, Meo, 117
2, Renet, 98
3, Salvini, 97
4, Aubert, 65
5, Betriu, 63

E3 Results
1, Matthew Phillips, AUS, KTM, (1 – 1)
2, Matti Seistola, FIN, Sherco, (3 – 2)
3, Aigar Leok, EST, TM, (5 – 3)
4, Mathias Bellino, FRA, Husqvarna, (2 – 4)
5, Thomas Oldrati, ITA, Husqvarna, (6 – 5)

E3 Standings after Round 3
1, Bellino, 103
2, Seistola, 99
3, Phillips, 91
4, Leok, 73
5, Monni, 62

EJunior Results
1. Steve Holcombe Beta (3-1)
2. Redondi Giacomo Beta (1-3)
3. Jamie McCanney Husqvarna (2-2)
4. Allesandro Battig Honda HM (4-4)
5. Ventura Diego Gas Gas (7-5)

EJunior Standings after Round 3
1. Jamie McCanney 109
2. Giacomo Redondi 95
3. Alessandro Battig 78

EW Results
1, Laia Sanz, ESP, KTM, (1 – 1)
2, Jessica Gardner, AUS, Sherco, (3 – 2)
3, Jane Daniels, GBR, Husqvarna, (2 – 3)
4, Jemma Wilson, AUS, Yamaha, (DNF – 4)
5, Blandine Dufrene, FRA, KTM, (5 – 5)

EW Standings after Round 2
1, Sanz, 80
2, Gardner, 66
3, Daniels, 62
4, Dufrene, 43
5, Jonsson, 41

109548_antoine_meo

109552_christophe_nambotin

109576_matt_phillips

alex.salvini_EWC-2015-Rnd-3_2401

eero.remes_EWC-2015-Rnd-3_2679

ej-podium-d2_EWC-2015-Rnd-3_4374