H Youthstream ανακοίνωσε την επίσημη λίστα συμμετοχών του πρώτου αγώνα για το παγκόσμιο πρωτάθλημα motocross που ξεκινά, στις 28 Φεβρουαρίου με τον πρώτο αγώνα στο Κατάρ.

MXGP Entry List 

ENTRY LIST MXGP
Nο Surname First Name Bike Nat. Fed. Team
1 2 Villopoto Ryan Kawasaki USA AMA Monster Energy Kawasaki Racing Team
2 9 de Dycker Ken KTM BEL FMB Red Bull KTM Factory Racing
3 11 Bengtsson Filip Honda SWE SVEMO 24MX Honda Racing
4 12 Nagl Maximilian Husqvarna GER DMSB Red Bull IceOne Husqvarna Factory racing
5 17 Butron Jose KTM ESP RFME Marchetti Racing Team KTM
6 19 Philippaerts David Yamaha ITA FMI DP19 Racing Yamaha
7 21 Paulin Gautier Honda FRA MCM Team HRC
8 22 Strijbos Kevin Suzuki BEL FMB Suzuki World MXGP
9 23 Charlier Christophe Honda FRA FFM 24MX Honda Racing
10 24 Simpson Shaun KTM GBR ACU Hitachi Construction Machinery Revo KTM
11 25 Desalle Clement Suzuki BEL FMB Suzuki World MXGP
12 28 Rattray Tyla Kawasaki RSA MSA Monster Energy Kawasaki Racing Team
13 39 Guarneri Davide TM ITA FMI TM Racing Factory Team
14 45 Nicholls Jake KTM GBR ACU Wilvo Forkrent KTM
15 47 Waters Todd Husqvarna AUS MA Red Bull IceOne Husqvarna Factory racing
16 77 Lupino Alessandro Honda ITA FMI Team Assomotor Honda
17 89 Van Horebeek Jeremy Yamaha BEL FMB Yamaha Factory Racing
18 100 Searle Tommy KTM GBR ACU Red Bull KTM Factory Racing
19 111 Ferris Dean Husqvarna AUS MA Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing
20 177 Coates Adam Yamaha GBR AMA JK Racing Yamaha
21 183 Frossard Steven KTM FRA FFM Wilvo Forkrent KTM
22 222 Cairoli Antonio KTM ITA FMI Red Bull KTM Factory Racing
23 259 Coldenhoff Glenn Suzuki NED KNMV Team Suzuki Europe Motocross
24 461 Febvre Romain Yamaha FRA FFM Yamaha Factory Racing
25 742 Nazarov Maxim KTM RUS MFR BELOGORIE Russia Racing
26 777 Bobryshev Evgeny Honda RUS FSM Team HRC
27 991 Watson Nathan Husqvarna GBR ACU Red Bull IceOne Husqvarna Factory racing
28 999 Goncalves Rui Husqvarna POR FMP MX Racing Team

 

MX2 Entry List

ENTRY LIST MX2
Nο Surname First Name Bike Nat. Fed. Team
1 1 Tixier Jordi Kawasaki FRA FFM Team Monster Energy Kawasaki
2 4 Ferrandis Dylan Kawasaki FRA FFM Team Monster Energy Kawasaki
3 6 Paturel Benoit Yamaha FRA FFM Kemea Yamaha Racing Team
4 7 Graulus Damon Yamaha BEL FMB Kemea Yamaha Racing Team
5 10 Vlaanderen Calvin KTM NED KNMV HSF Logistics Motorsport Team
6 18 Brylyakov Vsevolod Honda RUS MFR Honda Jtech
7 33 Lieber Julien Yamaha BEL FMB Standing Construct Yamaha Yamalube
8 41 Jonass Pauls KTM LAT LAMSF Red Bull KTM Factory Racing
9 51 Getteman Jens Honda BEL FMB Honda Jtech
10 59 Tonkov Aleksandr Husqvarna RUS MFR Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing
11 64 Covington Thomas Kawasaki USA FFM Team Monster Energy Kawasaki
12 71 Valente Christopher Husqvarna SUI FMS MX Racing Team
13 84 Herlings Jeffrey KTM NED KNMV Red Bull KTM Factory Racing
14 91 Seewer Jeremy Suzuki SUI FMS Team Suzuki Europe Motocross
15 92 Guillod Valentin Yamaha SUI FMS Standing Construct Yamaha Yamalube
16 93 Featherstone Gradie Suzuki GBR ACU RB Racing Suzuki
17 95 Justs Roberts KTM LAT LAMSF HSF Logistics Motorsport Team
18 99 Anstie Max Kawasaki GBR ACU Monster Energy DRT Kawasaki
19 101 Zaragoza Jorge Honda ESP RFME Honda Gariboldi
20 119 Pocock Mel Kawasaki GBR ACU Monster Energy DRT Kawasaki
21 128 Monticelli Ivo KTM ITA FMI Marchetti Racing Team KTM
22 152 Petrov Petar KTM BUL BMF Hitachi Construction Machinery Revo KTM
23 189 Bogers Brian KTM NED KNMV HSF Logistics Motorsport Team
24 243 Gajser Tim Honda SLO AMZS Honda Gariboldi
25 274 Lundgren Anton Husqvarna SWE SVEMO MX Racing Team
26 300 Golovkin Viacheslav KTM RUS FMI Motocross Marketing KTM Silver Action
27 321 Bernardini Samuele TM ITA FMI TM Racing Factory Team
28 555 Guryev Artem KTM RUS MFR BELOGORIE Russia Racing
29 919 Watson Ben KTM GBR ACU Hitachi Construction Machinery Revo KTM

 

WMX Entry List

ENTRY LIST WMX
Nο Surname First Name Bike Nat. Fed. Team
1 8 Fontanesi Kiara Yamaha ITA FMI Yamaha MXFontaracing
2 9 Germond Virginie Suzuki SUI FMS Team Dragon Moto
3 19 Miller Joanna KTM POL PZM
4 30 Hamlet Gabrielle Suzuki GBR ACU RB Racing Suzuki
5 44 Kane Natalie Honda IRL MCUI MVR-D Honda
6 52 Charroux Justine Yamaha FRA FFM
7 66 Rutledge Meghan Kat Kawasaki AUS MA
8 71 Jacquemard Gloria Kawasaki FRA FFM
9 85 Van De Ven Nancy Yamaha NED KNMV
10 86 Moore Jess KTM AUS MA
11 111 Borchers Anne Suzuki GER DMSB
12 114 Lancelot Livia Kawasaki FRA FFM
13 116 Nocera Francesca Suzuki ITA FMI
14 145 Müller Victoria KTM GER DMSB KTM Team West
15 147 Lyapina Valeriya KTM BLR BFMS BELOGORIE Russia Racing
16 193 Braam Kimberley Kawasaki NED KNMV
17 423 Papenmeier Larissa Suzuki GER DMSB
18 777 Guryeva Ekaterina Husqvarna RUS MFR BELOGORIE Russia Racing
19 811 Vaage Genette KTM NOR NMF

qatar-mxgp-2015