Μην χάσετε αυτήν την Κυριακή 06 Φεβρουαρίου την ανταπόκρισή μας από τον δεύτερο αγώνα του παγκοσμίου πρωταθλήματος Indoor Enduro στη Βαρκελώνη. Ο αγώνας πραγματοποιείται παράλληλα με αγώνα του παγκοσμίου πρωταθλήματος indoor trial όπως και στον πρώτο αγώνα στη Γένοβα της Ιταλίας.

Ο Φιλανδός Mika Ahola (Honda) προηγείται μετά τον πρώτο αγώνα καθώς Joakim Ljunggren (Husaberg) και Taddy Blazusiak (KTM) ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής. Ενώ οι τρεις θα παλέψουν για το φετινό πρωτάθλημα, σε αυτόν τον αγώνα οι συμμετοχές των David Knight (KTM), Juha Salminen (Husqvarna), Christophe Nambotin (Gas Gas), Dougie Lampkin (Gas Gas), Graham Jarvis (Husaberg) και Cristobal Guerrero (KTM) από μόνες τους δίνουν χρώμα στον αγώνα.

Με τους αγώνες σε Ρίο (Βραζιλία) και Vigo (Ισπανία) να έχουν ακυρωθεί τελικά στο πρωτάθλημα θα μετρήσουν μόνο 3 αγώνες, η Γένοβα, η Βαρκελώνη και η Λισσαβόνα στις 5 Μαρτίου.

Συμμετοχές Indoor Enduro Barcelona

  • 1 DAVID KNIGHT GBR ACU KTM
  • 3 JOAKIM LJUNGGREN SWE SVEMO HUSABERG
  • 4 CHRISTOPHE NAMBOTIN FRA FFM GAS GAS
  • 6 MATTI SEISTOLA FIN SML HUSQVARNA
  • 8 RUDDY COTTON FRA FFM GAS GAS
  • 12 DOUGIE LAMPKIN GBR ACU GAS GAS
  • 14 JOAN JOU ESP RFME GAS GAS
  • 15 RICHARD ELLWOOD GBR ACU KTM
  • 16 MELCIOR FAJA ESP RFME TM
  • 17 GREGORY EYRIES FRA FFM YAMAHA
  • 18 ALFREDO GOMEZ ESP RFME KTM
  • 19 JUHA SALMINEN FIN SML HUSQVARNA
  • 20 MIKA AHOLA FIN SML HM HONDA
  • 21 FABIO MOSSINI ITA FMI BETA
  • 22 THOMAS OLDRATI ITA FMI KTM
  • 23 DAVID MYERS GBR ACU KTM
  • 24 JONNY WALKER GBR ACU KTM
  • 25 IVAN CERVANTES ESP RFME GAS GAS
  • 26 RODRIG THAIN FRA FFM HM HONDA
  • 27 MIQUEL GARCIA ESP RFME GAS GAS
  • 29 ISRAEL ESCALERA ESP RFME GAS GAS
  • 30 JOSEP RALLO ESP RFME GAS GAS
  • 31 JEREMY JOLY FRA FFM HM HONDA
  • 32 JORDI FIGUERAS ESP RFME GAS GAS
  • 34 MARC SOLA ESP RFME KTM
  • 37 MARK RISSE GER DMSB GAS GAS
  • 42 CODY WEBB USA AMA BETA
  • 48 ROBERT KVARNSTROM SWE SVEMO GAS GAS
  • 50 SERGIO SAIZ ESP RFME BETA
  • 51 JACK LEE GBR ACU GAS GAS
  • 52 JOAN PAU SEGURA ESP RFME GAS GAS
  • 57 OSCAR BALLETTI ITA FMI BETA
  • 61 DANI GIBERT ESP RFME SHERCO
  • 66 XAVIER LEON ESP RFME GAS GAS
  • 74 MARIO ROMAN ESP RFME KTM
  • 81 XAVIER GALINDO ESP RFME HUSABERG
  • 83 MIKE HARTMANN GER DMSB HUSABERG
  • 88 GRAHAM JARVIS GBR ACU HUSABERG
  • 96 CRISTOBAL GUERRERO ESP RFME KTM
  • 111 TADEUSZ BLAZUSIAK POL PZM KTM

Περισσότερες πληροφορίες